(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-114940575-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Prawo cywilne

Prawo zobowiązań

Prawo cywilne - co nas wyróżnia?

Szybkość działania

Niezwłocznie podejmujemy niezbędne działania prawne. W odpowiednim tempie reagujemy na wszelkie ewentualne zmiany, jakie nastąpić mogą w sprawie.

Rzetelna wiedza

Udzielane naszym Klientom wsparcie prawne oparte jest na wiedzy zdobywanej przez długie lata. Jesteśmy na bieżąco zarówno z obowiązującymi przepisami, jak i z orzecznictwem.

Fachowe doradztwo prawne

Klienci otrzymują od nas wszystkie niezbędne informacje oraz wskazówki pozwalające na podjęcie decyzji co do dalszych działań zarówno na etapie przedsądowym jak i sądowym.

Potrzebujesz fachowej pomocy?

Nasza kancelaria udzieli wsparcia w rozwiązaniu twojego problemu.

Prawo Cywilne Kraków

Prawo cywilne

Prawo cywilne to jedna z najważniejszych i jednocześnie najbardziej rozbudowanych gałęzi prawa. Należy do dyscyplin z zakresu prawa prywatnego. Zajmuje się przede wszystkim uregulowaniem stosunków cywilnoprawnych pomiędzy podmiotami prawa prywatnego. Przedmiotem prawa cywilnego są zarówno stosunki majątkowe, jak i niemajątkowe. Najważniejszymi jego zasadami są zasada autonomii podmiotów, a także zasada swobody umów. Adwokat udziela porad prawnych oraz reprezentuje Klientów w sprawach z zakresu tej gałęzi prawa. Zapewniamy reprezentację w kwestiach związanych z współwłasnością, ochroną naruszonego posiadania, służebnościami gruntowymi oraz osobistymi, zasiedzeniem, użytkowaniem, zastawem cywilnym na prawach oraz na rzeczach, zastawem rejestrowym oraz użytkowaniem wieczystym. Dysponujemy rzetelną wiedzą na temat obowiązujących aktualnie przepisów z zakresu prawa cywilnego, co pozwala na w pełni profesjonalne udzielanie naszym Klientom pomocy prawnej.

Prawo cywilne

Prawo zobowiązań

Kancelaria Adwokacka udziela również wsparcia prawnego z zakresu prawa zobowiązań. Jest to dziedzina prawa cywilnego, która zajmuje się między innymi regulacją obrotu cywilnoprawnego, rozumianego jako wymiana dóbr i usług, kwestiami odpowiedzialności odszkodowawczej oraz wyrównaniem zachwianej równowagi ekonomicznej. W obszarze działań Kancelarii Adwokackiej znajdują się takie instytucje prawne z zakresu prawa zobowiązań, jak instytucja sprzedaży, gwarancji oraz rękojmi, prawa pierwokupu, prawa odkupu, umowy o dzieło, najmu, dzierżawy, kontraktacji, pożyczki, bezpodstawnego wzbogacenia, dożywocia, umowy o roboty budowlane.

Gwarantujemy fachowe rozpoznanie każdej sprawy. Naszymi Klientami są zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy. Zawsze dogłębnie analizujemy każdy aspekt przedstawionego nam przez Państwa problemu i razem znajdujemy jego rozwiązanie. Działamy uczciwie i etycznie. Jesteśmy na bieżąco z orzecznictwem sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego. Dzięki temu dajemy naszym Klientom gwarancję, że udzielone przez nas doradztwo prawne jest w pełni rzetelne i zgodne z aktualnym stanem prawnym. Działania podejmujemy szybko i zawsze dokładamy wszelkich starań, by były one w pełni skuteczne. Mamy świadomość jak ważna jest dla naszych Klientów pomoc prawna z zakresu prawa cywilnego, gdyż obejmuje ono tak naprawdę każdy aspekt życia społecznego. Kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną zarówno na etapie przedsądowym, jak i poprzez reprezentację Klienta przed sądem. W razie potrzeby sporządzamy dla naszych Mandantów odpowiednie pisma oraz dokumenty. Zapewniamy pełną obsługę Klienta w zakresie prawa cywilnego. Dzięki wysokiej skuteczności i dużemu doświadczeniu cieszymy się uznaniem i pełnym zaufaniem wśród Klientów.

Nasze mocne strony
Indywidualne podejście

do każdej ze spraw

Wieloletnie doświadczenie

w pozytywnym zakończeniu sporów sądowych

Profesjonalna pomoc

prawna na każdym etapie postępowania sądowego